Far Cry 5 Eden’s Gate İnceleme

Geçen haftalarda piyasaya sürülen Far Cry 5 Eden’s Gate oyununu oynama fırsatımız oldu. Şimdilerde popülerliği ile adından söz ettiren bu oyunu sizler için değerlendirdik. Sistem gereksinimleri konusu ve Far Cry 5 hakkında her şey sizlerle. Yorumlarınızı bekliyoruz.
Öncelikle oyun üç kısımdan oluşmakta. Birincisi singleplayer ikincisi üzerimizde büyük heyecan ve merak uyandıran Co-Op üçüncüsü Arcade Play. Oyun Amerika’nın Hope County adından kurgusal bir kasabasında geçiyor. Project at Eden’s Gate isminde bir tarikat ve bu tarikatın insanlar üzerindeki baskısı konu alınıyor. Bu defa eski oyunlarının aksine Far Cry’da askerler yada korsanlarla değil tarikata bağnaz bir şekilde bağlı tarikatçılarla savaşıyorsunuz. Eden’s Gate dört kardeş tarafından kontrol ediliyor. John Seed, Jacob Seed, Faith Seed ve Joseph Seed. Bu kardeşlerin bölgeleri var sizde bu bölgeleri kurtarmak için savaşıyorsunuz. Oyun konusu filimleri aratmayacak cinsten lakin konunun yanında size küçük detaylarla da her şeyin düşünüldüğü yansıtılıyor. Evden çıkarken gözünüzü alan güneşten araçtan dışarı doğrulttuğunuz silahın açısına kadar. Bunun yanında grafikleri yönüyle oyunun zaten bir efsane olduğunu sizde tecrübe edeceksiniz. Far Cry 5’in helikopterden traktöre, tırdan uçağa kadar geniş bir taşıt yelpazesi var. Bu taşıtları kullanmak gerçekten çok hoş.
Kısaca Far Cry 5 bize açık bir harita ve özgür bir oyun vadediyor (tabiki gönlümüzde Witcher’ın yeri ayrı) lakin bu bir süre sonra sizi sıkabilir. Sıkılmamak için bol bol ava ve balığa çıkabilirsiniz. Beklentilerinizi çok yüksek tutmayın demiyoruz ama Far Cry serilerini de göz önünde bulundurmayı unutmayın. Çünkü her Far Cry oyunu temelde aynı kompozisyona dayanır.

PC için Minimum Sistem Gereksinimleri
Windows 7 SP1
Intel Core i5-2400 3.1 GHz veya AMD FX-6300 3.5 GHz
Nvidia GeForce GTX 670  veya AMD R9 270
8GB RAM

Full Hd Sistem Gereksinimleri
Windows 7 SP1 ve üzeri
Intel Core i7-4770 3.4 GHz veya AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
Nvidia GeForce GTX 970 veya AMD R9 290X
8GB RAM

4K Sistem Gereksinimleri
Windows 10 64 bit
Intel Core i7-6700 3.4 GHz veya AMD Ryzen 5 1600X 3.6 GHz
Nvidia GeForce GTX 1070 veya AMD RX Vega 56
16GB RAM

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir